Fabrice Colin: A különös Wilcox lányok 1. - London vámpírjai

Sziasztok! Mostanában kevesebb időm volt olvasni, és bár belekezdtem pár könyvbe, lassan haladtam mindegyikkel. A London vámpírjai Fabrice Colintól valahogyan szintén a kezembe került. Véletlen vagy karma? Akárhogy is, elkezdtem olvasni, és abba se hagytam. Így hát hoztam nektek róla egy kritikát.





Általában szeretem a fantasykat, és pluszpont, ha vámpírok is vannak benne, tehát már a cím és a borító is megtetszett. A fülszöveg is figyelemfelkeltő:

London 1888. Ki ez a két árva lány, aki a veszélyes utcákat rója, dacolva az éjszakával? Talán nem is sejtik, hogy Hasfelmetsző Jackkel is összefuthatnak? És hogy még sokkal hátborzongatóbb teremtmények, ghoulok és vámpírok vívnak ott kegyetlen harcot? Amber és Luna azonban nem olyan, mint a többi korukbeli lány. Törékeny külsejük szörnyű titkot rejt. Ezért lettek épp ők a kiválasztottak. Hogy ki által? Arról lehetetlen többet elárulni. Mindössze annyit, hogy a Brit Birodalom túlélése mostantól a felettébb különös Wilcox lányok kezében van...

Igen, ez szép és jó, és kedvet is kaptam miatta a könyvhöz, de miután elolvastam a regényt, máris kevésbé tűnt hitelesnek ez a fülszöveg. Egyáltalán ne gondoljatok semmiféle dark fantasyra (Tizenkét éves kortól ajánljuk - jó, ez mindent megmagyaráz) bár az biztos, hogy vér, belsőszervek, illetve ugyebár vámpírok megjelennek a könyvben. Hasfelmetsző Jack is inkább csak a végén kap szerepet, ghoulok pedig egyetlenegyszer tűnnek fel. A szörnyű titkot, meg a túléléses hablatyot szerintem csak a figyelemfelkeltés miatt írták oda, mert enyhe túlzás mindkettő. (Ezzel a véleménnyel persze nem a művet, legfeljebb a fülszöveg íróját szeretném leszólni.)
A történet egyébként jó. Nekem tetszik, hogy a szerző új oldalról közelíti meg az olyan híres történelmi és irodalmi alakokat, mint Abraham Stoker, Sherlock Holmes, Báthory Erzsébet, Drakula és még sokan mások. Először kicsit furcsa is volt, ahogyan ezeket a személyeket "összevegyíti" egy könyvben, de végülis szerintem ötletes. A szereplők közül én mindenkit bírtam, még Vittorio-t is, végülis jópár izgalmas történést neki köszönhetünk. A többiek pedig tényleg szerethetőek. Egyébként Amber és Luna lenne elvileg a két főszereplő, mégis talán az ő jellemük volt a legkevésbé kidolgozott. Két testvér, akik szeretik egymást, és vámpírok. Nagyjából ennyit tudunk meg róluk, míg például Sherlock vagy Abraham teljes lelki világát és hobbijait megismerjük. Nekem olyan érzésem volt, hogy ők ketten az igazi főszereplők. Velük is történik a legtöbb fordulatos dolog, na meg a Láthatatlanokkal. (Talán jobb címe lenne a könyvnek az, hogy A különös detektív és mesemondó 1. - A Láthatatlan London?) Az nem sikerült valami jól a könyvben, hogy alig derül fény az izgalmas dolgokra. Értem én, hogy ez csak az első rész, de kicsit több fordulatot vártam volna. Drakula és Erzsébet is megjelenhettek volna személyesen, mert csak elbeszélések és mendemondák alapján ismerhettük meg őket, pedig igazán érdekes alakok.
Más negatívumot viszont nem tudok említeni. A Láthatatlanok ötlete nagyon tetszett, ilyesmit még sehol sem láttam előtte. A könyvet nehezen tudtam letenni, mert nagyon ötletes, egyedi, nem a megszokott vámpíros regény. Bár nem lett a kedvencem, mégis eléggé tetszett. Mindenkinek megér egy olvasást, bár a véres hasfelmetszős vonal miatt én a tizenkettes korhatár helyett inkább tizennégy éves kor felett ajánlom.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Kiemelt bejegyzés

On Sai: Artúr (Szivárgó sötétség 3.)

Molyos adatlap Sziasztok! Derült égből villámcsapásként tudom, de új blogposzt született! Az első az évben! Tudom, csúnyán elhanyagolta...

Címkék

romantikus értékelés könyv fantasy kedvenc KMK ifjúsági a hónapban olvasott könyveim kritika vörös pöttyös sorozat Blogprojekt booktag havi összegző Sarah J. Maas film kaland Cassandra Clare Arany pöttyös történelem Üvegtrón angol nyelven VII.Könyvmoly Párbaj Árnyvadászok ACOTAR Joss Stirling On Sai kihívás komoly tündérek Harry Potter LOL karácsony lista Book A Sloth Box Leiner Laura Outlander Rubin Pöttyös időutazás manó könyvek scifi Delta Vision J.K.Rowling Lélektársak Maxim Kiadó Summer Forever Projekt móra kiadó vígjáték Agave kiadó Alexandra kiadó Dream válogatás Gabo kiadó Gaura Ágnes Halloween Kedvenc karakterek Kedvenc kiadó Kedvenc író Könyvfesztivál Leigh Bardugo Mini-Könyvklub 7. Tilos az Á könyvek angyalok ikrek krimi thriller trilógia vizek vámpírok zafír pöttyös A Karib-tenger kalózai A varázslók-trilógia Along for the ride Atheneum Borbíró Borbála Colleen Hoover Crystal Debora Geary Erin Morgenstern Fumax Hatalom trilógia Holdbéli krónikák Jennifer L. Armentrout Kaméleon könyvek Kerstin Gier Maggie Stiefvater Magyar vándor Misty Modern boszorkány Phoenix Read-a-thon Richelle Mead Rick Riordan Sarah Dessen Vámpírakadémia borítók cirkusz dan wells disztópia horror karel capek könyvesdoboz városok Álom két keréken Éjszakai cirkusz 100 A különös Wilcox lányok A mobil Anna és a francia csók Cartaphilius Egy ikerpár titkos naplója Egymás szemében Fabrice Colin Főnix Kiadó Gayle Forman Hollófiúk Időfutár Jojo Moyes Kelly Oram Kiera Cass Kiválasztottak Legenda Legszebb könyvborítók Libri London vámpírjai Luxen sorozat Marie Lu Mielőtt megismertelek NA Nyereményjáték Salazar bosszúja Sky Stephen King Szent Johanna Gimi Szivárgó sötétség Szűcs Vanda a lány a vonaton a néma lány az ördög egyetlen barátja beth flynn démonok frankenstein hans rosenfeldt harc a szalamandrákkal izgalmas kass morgan kilenc perc krakatit költészet mary shelley michael hjorth milk and honey mutáció napló nem akarlak megölni nem vagyok sorozatgyilkos nyomozás pablo de santis paula hawkins párizsi rejtély retelling robin cook rossz rupi kaur sebastian bergman spanyol krimi szörnyeteg úr tej és méz vakság vers véres zene