Michael Hjorth - Hans Rosenfeldt: A néma lány (Sebastian Bergman 4.)



Sziasztok! A blogunk szülinapján (tegnap) akartam egy új bejegyzéssel jelentkezni, de úgy alakult, hogy csak ma posztolom. A lényeg, hogy igen, még mindig élek, sőt olvasok is! Bár mostanában főleg kötelezőket (hála a magyarfaktnak) de azért néha szakítok időt pár más könyvre is. Úgyhogy itt is a legújabb kritikám, fogadjátok szeretettel!

Véletlenszerűen választottam ki a könyvtárból Michael Hjorth és Hans Rosenfeldt könyvét, A néma lányt. Úgy gondoltam, egy skandináv krimivel nem nyúlhatok mellé, úgyis akartam már régebb óta egy ilyesmit olvasni. Először tetszett is a könyv, de a végén sajnos csalódnom kellett.

Képtalálat a következőre: „a néma lány”


A krimi szokatlanul indult, meg is lepődtem, mert eddig egyik hasonló műfajú regény, amit olvastam, sem tartalmazott mögöttes gondolatokat, míg ez a könyv egész elgondolkodtatóan kezdődött. Sőt, végig benne volt ez a plusz, ami sajnos többnyire hiányzik a krimikből. Az is nagyon tetszett, hogy az események két szálon futnak, és a kislány története E/1.-ben van megírva. De itt már elkezdődtek a "bajok", legalábbis szerintem néhány helyzetet túldramatizálták az írók. Mondjuk az is igaz, hogy így tényleg rejtélyes lett ezeknek a fejezeteknek a hangulata, csak kicsit túlzás az a rengeteg metafora és szenvedés.
Maga a történet az elején érdekesnek tűnt, de kis idő múlva meguntam a sok skandináv nevet és az olykor unalmas rendőrségi beszélgetéseket. Szerencsére amikor végre beindultak az események, tényleg izgalmas lett a sztori. A második felét egy olvasásra végeztem ki, ellenben az első féllel, amivel alig haladtam két hétig. Ezt leszámítva tényleg élveztem a könyvet, és nagyjából a háromnegyedénél úgy gondoltam, ez egy egyedi, ütős történet. Még az a sok, felesleges fordulat sem tűnt erőltetettnek, hiszen az ember ilyeneket vár egy krimitől. Azonban a legvége szerintem - enyhén fogalmazva - nem sikerült valami jól. Spoiler nélkül röviden: hatásvadász, értelmetlen, összezavaró és hihetetlen. Ráadásul a vége valamennyire függőben maradt, bár annyira nem, hogy (főleg egy ilyen lezárással) érdekeljen egy folytatás.
A szereplők jelleme legalább annyira ki van dolgozva, mint a sztori, úgyhogy ha nagyon sztereotipikus akarok lenni, azt hihetném, hogy az író nő. (Nekem valahogy egyébként is ez a benyomásom alakult ki olvasás közben, nem tudom, miért. Bocsi, két férfiíró! :D) Az különösen tetszett, hogy a karakterek háttértörténetét részletesen megismerhettük, a problémáikkal és az értékrendjükkel együtt. Sebastian volt a kedvencem az elejétől fogva, mindenféle hibájával együtt mintha valahogy hasonlított volna rám. A többieket se nem szerettem, se nem utáltam, ami nálam nagyon ritka, de itt valahogy el tudtam vonatkoztatni ettől az érzelmi oldaltól. Ami meglepő, hogy a kislányt, Nicole-t is egészen bírtam. A gyilkos viszont sosem volt szimpatikus, úgyhogy az ő karaktere valósághűre sikerült.
Összességében nem mondom, hogy rossz a könyv, de az íróknak voltak kegyetlen és idegesítő ötletei, amiket sajnos bele is írtak. Ha szereted ezt a műfajt, akkor viszont valószínűleg tetszeni fog, kivéve ha bizonyítottan macskamániás vagy! Akkor kerüld, emiatt bántam meg az elolvasását.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Kiemelt bejegyzés

On Sai: Artúr (Szivárgó sötétség 3.)

Molyos adatlap Sziasztok! Derült égből villámcsapásként tudom, de új blogposzt született! Az első az évben! Tudom, csúnyán elhanyagolta...

Címkék

romantikus értékelés könyv fantasy kedvenc KMK ifjúsági a hónapban olvasott könyveim kritika vörös pöttyös sorozat Blogprojekt booktag havi összegző Sarah J. Maas film kaland Cassandra Clare Arany pöttyös történelem Üvegtrón angol nyelven VII.Könyvmoly Párbaj Árnyvadászok ACOTAR Joss Stirling On Sai kihívás komoly tündérek Harry Potter LOL karácsony lista Book A Sloth Box Leiner Laura Outlander Rubin Pöttyös időutazás manó könyvek scifi Delta Vision J.K.Rowling Lélektársak Maxim Kiadó Summer Forever Projekt móra kiadó vígjáték Agave kiadó Alexandra kiadó Dream válogatás Gabo kiadó Gaura Ágnes Halloween Kedvenc karakterek Kedvenc kiadó Kedvenc író Könyvfesztivál Leigh Bardugo Mini-Könyvklub 7. Tilos az Á könyvek angyalok ikrek krimi thriller trilógia vizek vámpírok zafír pöttyös A Karib-tenger kalózai A varázslók-trilógia Along for the ride Atheneum Borbíró Borbála Colleen Hoover Crystal Debora Geary Erin Morgenstern Fumax Hatalom trilógia Holdbéli krónikák Jennifer L. Armentrout Kaméleon könyvek Kerstin Gier Maggie Stiefvater Magyar vándor Misty Modern boszorkány Phoenix Read-a-thon Richelle Mead Rick Riordan Sarah Dessen Vámpírakadémia borítók cirkusz dan wells disztópia horror karel capek könyvesdoboz városok Álom két keréken Éjszakai cirkusz 100 A különös Wilcox lányok A mobil Anna és a francia csók Cartaphilius Egy ikerpár titkos naplója Egymás szemében Fabrice Colin Főnix Kiadó Gayle Forman Hollófiúk Időfutár Jojo Moyes Kelly Oram Kiera Cass Kiválasztottak Legenda Legszebb könyvborítók Libri London vámpírjai Luxen sorozat Marie Lu Mielőtt megismertelek NA Nyereményjáték Salazar bosszúja Sky Stephen King Szent Johanna Gimi Szivárgó sötétség Szűcs Vanda a lány a vonaton a néma lány az ördög egyetlen barátja beth flynn démonok frankenstein hans rosenfeldt harc a szalamandrákkal izgalmas kass morgan kilenc perc krakatit költészet mary shelley michael hjorth milk and honey mutáció napló nem akarlak megölni nem vagyok sorozatgyilkos nyomozás pablo de santis paula hawkins párizsi rejtély retelling robin cook rossz rupi kaur sebastian bergman spanyol krimi szörnyeteg úr tej és méz vakság vers véres zene